Měla by Fialova vláda žádat EU o výjimku dodržování cenového stropu na dovoz ruské ropy?
ANO
79% (41 votes)
NE
12% (6 votes)
NEVÍM
10% (5 votes)
Total votes: 52
Autorství fotografií:
Proti blbosti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
Jan Werich
Ceny elektřiny raketově rostou. Od Velké Británie po Českou republiku přibývá občanů, kteří jsou ohromeni, když mají v rukou účty za elektřinu a topení, nebo jsou konfrontováni s oznámeními o enormním zdražování.
Stále více lidí se ocitá v ekonomických potížích a ohrožení jejich živobytí. Nic z toho by se nestalo, kdyby EU zareagovala na inflaci včas a kdyby nedošlo k zastavení plynovodu Nord Stream-2. Kdyby... K tomu se přidává hazardování na burzách. Ve stále více zemích vycházejí občané do ulic demonstrovat proti této energetické politice.
V Evropě se něco chystá - v kotli se začíná vařit voda... Na koho či na co?
Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR
Ruský prezident Vladimir Putin zakázal vývoz ropy a ropných produktů zahraničním odběratelům, kteří dodržují cenový strop stanovený západem. Země G7, EU a Austrálie stanovily tento horní cenový limit pro ruskou ropu na začátku prosince 2022. Omezení vstupuje v platnost začátkem února 2023. Putinovo omezení vývozu ruské ropy začíná 1. února 2023. Bulharsko je do konce roku 2024 vyňato ze zákazu EU na dovoz ruské ropy, neboť její rafinérie jsou závislé na ruské ropě. Vláda České republiky žádné vyjímky nevyjednala; prosazuje naopak tvrdé a nekompromisní blokování dovozu ruských surovin do České republiky.